Dolina Sportów Zimowych

Choć uzdrowisko Kudowa-Zdrój, z uwagi na panujący w nim łagodny klimat nie nadaje się zbytnio do uprawiania sportów zimowych, u stóp Świniego Grzbietu, ok. 1 km od centrum miasta, przy drodze do Jakubowic znajduje się nie co innego, jak właśnie Dolina Sportów Zimowych.

Śnieg, w porównaniu do innych obszarów miasta, zalega w niej stosunkowo długo. Miłośnicy białego szaleństwa znajdą tam 2 wyciągi narciarskie, jeden mający długość 200 m i umożliwiający pokonanie trasy o długości 450 m, drugi, zwany „śnieżnym kołem”, wyprowadzający na trasę długości 300 m, po której można zjeżdżać na specjalnych pojazdach przypominających wielkie dętki a także na snowboardzie.

Z górnych stacji wyciągów roztaczają się piękne widoki na Góry Stołowe.

Na terenie Doliny Sportów Zimowych znajduje się wypożyczalnia sprzętu, bar oraz bezpłatny parking.

Gdyby zabrakło w niej śniegu, można liczyć na jego obecność w  Ośrodku Sportów Zimowych, w Zieleńcu będącym dzielnicą Dusznik Zdroju, oddalonym od Kudowy 17 km na południowy wschód.

Ośrodek ten dysponuje 23 wyciągami orczykowymi, wieloma wypożyczalniami sprzętu narciarskiego i snowboardowego, działają w nim także szkółki narciarskie.

Dolina Sportów Zimowych adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Dolina Sportów Zimowych, zobacz gdzie w Kudowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Dolina Sportów Zimowych.
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij