Muzeum Zabawek

Zabawki są wiernymi towarzyszami naszego dzieciństwa. Darzymy je uczuciem, wyjawiamy sekrety, opowiadamy o marzeniach. wyobrażamy sobie ich prawdziwe życie. Mają wpływ na nasze poczucie estetyki, lubiane zawody, ocenę społecznej struktury, stosunek do przyrody i wiele innych rzeczy. W dzieciństwie zabawki uczą nas świata.

Ich wspaniałą kolekcję można oglądać w Muzeum Zabawek „Bajka” (ul. Zdrojowa 46 b), które jest największym w Polsce muzeum tego typu (jego powierzchnia sięga 300 m²). Zabawki pochodzą z XIX i XX w., wykonane są z drewna, papieru, gumy, tkaniny, kamienia, blachy, porcelany, mydła, skóry, gliny, plastiku, celuloidu, ołowiu, cyny, żeliwa, modeliny, liści i piór.

Są wśród nich zabawki ludowe, pamiątkowe, obrzędowe, teatralne, filmowe. Znajdują się tam piękne lalki, mebelki, misie, klocki, wózki, miniatury urządzeń i przedmiotów codziennego użytku, pozytywki, samochodziki, skarbonki, okręty i wiele cudeniek pochodzących z różnych krajów i kontynentów.

Większość eksponatów ukazana jest w profesjonalnie zaaranżowanych, bajkowych scenach lub obrazach przestrzennych, chronionych przez szklane gabloty.

Świetnie odnajdują się tu nie tylko małe dzieci, ale także dorośli, bo dzięki zabawkom przenoszą się pamięcią w słodką beztroskę dzieciństwa. 

Dodaj opinię

Magiczne miejsce, w którym wszyscy na krótko stają się małymi, zafascynowanymi światem dziećmi. I to niezależnie od rzeczywistej liczby lat na karku. Na 300 m² powierzchni wystawowej prezentuje się niebywale piękna i bogata kolekcja zabawek. Są to przedmioty z przełomu XIX i XX w. - wprawdzie najlepsze czasy mają już za sobą, jednak tutaj odzyskały jeszcze pełnię blasku.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

REGULAMIN ZWIEDZANIA MUZEUM

 

 • Zwiedzanie Muzeum Zabawek jest odpłatne. Warunkiem wejścia do sal ekspozycyjnych Muzeum jest posiadanie ważnego biletu wstępu.
 • Osoby niepełnoletnie mogą zwiedzać Muzeum wyłącznie pod opieką osób dorosłych, które ponoszą pełną odpowiedzialność za osoby niepełnoletnie podczas zwiedzania Muzeum.
 •  Za wszelkie szkody (np. akty wandalizmu lub niszczenie eksponatów, kradzież) wyrządzone na terenie Muzeum odpowiada sprawca szkody, a w przypadku osoby nieletniej – jej opiekun.
 • Dzieci poniżej lat 6, muszą być prowadzone za rękę przez opiekuna. Nie dopuszcza się sytuacji gdy opiekun pozwala dziecku swobodnie biegać na terenie Muzeum.
 • Zwiedzający zobowiązani są do kulturalnego zachowania.
 • Nie należy dotykać szyb gablot.
 • Nie należy przewijać dzieci na terenie ekspozycji, w razie nagłej potrzeby należy zgłosić się do pracownika Muzeum.
 • Obowiązuje zakaz palenia tytoniu, jedzenia i picia.
 • Obowiązuje zakaz biegania.
 • Zakaz wstępu osobom po spożyciu alkoholu i środków odurzających.
 • W trakcie zwiedzania Muzeum należy stosować się do poleceń wydawanych przez pracownika Muzeum.
 • Na terenie Muzeum dozwolone jest fotografowanie i filmowanie, po zakupieniu biletu wstępu, wykonane zdjęcia lub materiały filmowe mogą służyć jedynie do prywatnego użytku.
 • Za fotografowanie lub filmowanie w muzeum bez wykupienia biletu wstępu pobierana jest opłata w wysokości 5zł brutto.
 • Wykorzystanie wykonanych zdjęć lub materiałów filmowych w celach innych niż do prywatnego użytku, w szczególności publikacja zdjęć lub materiałów filmowych przedstawiających eksponaty, sale wystawiennicze, wymaga pisemnej zgody Dyrektora Muzeum.
 • Wchodząc na teren ekspozycji zwiedzający akceptuje powyższy regulamin.

Właściciel Muzeum Zabawek
Maria Ozierańska

Magiczne miejsce, w którym wszyscy na krótko stają się małymi, zafascynowanymi światem dziećmi. I to niezależnie od rzeczywistej liczby lat na karku. Na 300 m² powierzchni wystawowej prezentuje się niebywale piękna i bogata kolekcja zabawek. Są to przedmioty z przełomu XIX i XX w. - wprawdzie najlepsze czasy mają już za sobą, jednak tutaj odzyskały pełnię blasku.

Polecamy poczytać o Muzeum Zabawek w Kudowie na zwyklamatka.pl

Zapraszamy na stronę zatrzymacswiat.blogspot.com na fotorelację z Muzeum Zabawek.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Muzeum na gilori.blogspot.com

Warto również sprawdzić relację na sisters92.pl

LINK DO PANORAMY
Muzeum Zabawek adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Zabawek , zobacz gdzie w Kudowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Zabawek .
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Zabawek . Redakcja serwisu www.kudowazdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 10 zł
  Muzeum Zabawek cena biletu ulgowego: 10 zł
 • 12 zł
  Muzeum Zabawek cena biletu normalnego: 12 zł
 • Grupowy 8
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Zabawek opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij