Muzeum Zabawek

Zabawki są wiernymi towarzyszami naszego dzieciństwa. Darzymy je uczuciem, wyjawiamy sekrety, opowiadamy o marzeniach. wyobrażamy sobie ich prawdziwe życie. Mają wpływ na nasze poczucie estetyki, lubiane zawody, ocenę społecznej struktury, stosunek do przyrody i wiele innych rzeczy. W dzieciństwie zabawki uczą nas świata.

Ich wspaniałą kolekcję można oglądać w Muzeum Zabawek „Bajka” (ul. Zdrojowa 46 b), które jest największym w Polsce muzeum tego typu (jego powierzchnia sięga 300 m²). Zabawki pochodzą z XIX i XX w., wykonane są z drewna, papieru, gumy, tkaniny, kamienia, blachy, porcelany, mydła, skóry, gliny, plastiku, celuloidu, ołowiu, cyny, żeliwa, modeliny, liści i piór.

Są wśród nich zabawki ludowe, pamiątkowe, obrzędowe, teatralne, filmowe. Znajdują się tam piękne lalki, mebelki, misie, klocki, wózki, miniatury urządzeń i przedmiotów codziennego użytku, pozytywki, samochodziki, skarbonki, okręty i wiele cudeniek pochodzących z różnych krajów i kontynentów.

Większość eksponatów ukazana jest w profesjonalnie zaaranżowanych, bajkowych scenach lub obrazach przestrzennych, chronionych przez szklane gabloty.

Świetnie odnajdują się tu nie tylko małe dzieci, ale także dorośli, bo dzięki zabawkom przenoszą się pamięcią w słodką beztroskę dzieciństwa. 

LINK DO PANORAMY
Muzeum Zabawek adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Zabawek , zobacz gdzie w Kudowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Zabawek .
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Zabawek . Redakcja serwisu www.kudowazdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 10 zł
    Muzeum Zabawek cena biletu ulgowego: 10 zł
  • 12 zł
    Muzeum Zabawek cena biletu normalnego: 12 zł
  • Grupowy 8
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij