Altana Miłości na Górze Parkowej

Jest w Kudowie-Zdroju niezwykle urokliwe miejsce, z którego roztacza się przepiękny widok. Altana Miłości położona jest na szczycie Góry Parkowej - wzniesieniu, które połączone się z Parkiem Zdrojowym, tworzy wraz z nim rozległy kompleks leśno-parkowy. To najwyższy punkt w mieście. Sama altana to secesyjna, drewniana budka, którą wybudowano tu na początku XX wieku. W tym też czasie, w Kudowie powstawały najważniejsze obiekty należące do uzdrowiska, takie jak sanatorium Polonia czy Hala Spacerowa.

Altana położona jest na wysokości 450 m n.p.m. i podziwiać z niej można absolutnie przepiękny widok na kudowski zabytkowy Park Zdrojowy i na zabudowania miejskiej części gminy. W oddali dostrzegalne są jeszcze Wzgórza Lewińskie i pogórze Gór Orlickich.

Kudowską Altanę Miłości gruntownie odnowiono w 2014 roku, w ramach projektu budowy i modernizacji wież i punktów widokowych po czeskiej i polskiej stronie Pogranicza Kłodzkiego. Projekt ten nosi nazwę "Miejsca pełne widoków w Euroregionie Glacensis".

Dodaj opinię

Punkt widokowy na wysokości 450 m n.p.m., na szczycie Góry Parkowej w centrum Kudowy. Z tego miejsca roztacza się niepowtarzalna panorama Kudowy-Zdroju, Wzgórz Lewińskich oraz Gór Orlickich. Urocza, drewniana altanka stoi tutaj już od pierwszych lat XX w. Dzięki rewitalizacji w ramach programu “Miejsca pełne widoków w Euroregionie Glacensis”, znów wygląda świetnie.

Altana Miłości na Górze Parkowej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Altana Miłości na Górze Parkowej, zobacz gdzie w Kudowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Altana Miłości na Górze Parkowej.
  • Ulica
    Góra Parkowa
    Altana Miłości na Górze Parkowej mieści się przy ulicy Góra Parkowa w Kudowie-Zdroju
  • 57-350 Kudowa-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Altana Miłości na Górze Parkowej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij