Grota Inhalacyjna Jodowa Solana

Nad morze można się przenieść w Kudowie Zdroju także w „kapsule” Groty Solnej Inhalacyjnej Jodowa Solana (ul. Zdrojowa 41/12). Trwające w niej 45 min seanse polecane są przede wszystkim osobom dotkniętym schorzeniami górnych i dolnych dróg oddechowych, astmą, alergią pochodzenia wziewnego, cierpiącym na alergiczne zmiany skóry a także ludziom przemęczonym, dotkniętym depresją.

W grocie ze specjalnie skonstruowanych inhalatorów solankowych uwalniane są lecznicze aerozole zawierające wysoki poziom kryształków soli leczniczych oraz mikroelementów, w tym jodu, wapnia, magnezu, potasu, żelaza, miedzi, selenu, chromu, bromu.

Powietrze jest ujemnie zjonizowane i charakteryzuje się znaczącą czystością bakteriologiczną co sprzyja znormalizowaniu flory bakteryjnej i zmniejszeniu obecności drożdżaków na powierzchni błon śluzowych dróg oddechowych.

W grocie znajdują się wygodne leżaki, na których wypoczywając można posłuchać kojącej muzyki. Tę namiastkę morskiego mikroklimatu w mieście mogą odwiedzać osoby w każdym wieku, także niemowlęta.

Tekst: Sandra Nejranowska-Białka

Dodaj opinię

Bilet normalny – 12 zł

Bilet ulgowy - 9 zł (uczniowie, studenci, emeryci, renciści, dzieci pow. 3 lat)

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Porządna dawka nadmorskiego klimatu w samym środku, było nie było górskiego uzdrowiska. Sesję w grocie solnej poleca się osobom dotkniętym pewnymi dolegliwościami dróg oddechowych, skóry bądź cierpiącymi na przemęczenie czy nastroje depresyjne. Podkreśleniu relaksacyjnego nastroju służy wyjątkowa muzyka, słuchana przez gości wygodnie spoczywających na leżakach.

Grota Inhalacyjna Jodowa Solana adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Grota Inhalacyjna Jodowa Solana, zobacz gdzie w Kudowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Grota Inhalacyjna Jodowa Solana.
Ceny biletów / cennik wejść do Grota Inhalacyjna Jodowa Solana. Redakcja serwisu www.kudowazdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 9 zł
    Grota Inhalacyjna Jodowa Solana cena biletu ulgowego: 9 zł
  • 12 zł
    Grota Inhalacyjna Jodowa Solana cena biletu normalnego: 12 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Grota Inhalacyjna Jodowa Solana opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij