Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski

Na Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski (sierpień), który pierwszy raz odbył się w uzdrowisku, w 1962 r., ściągają do miasta tysiące melomanów, nieustająco oczarowanych geniuszem muzycznym Stanisława Moniuszki (1819-1872).

Na deskach Teatru Zdrojowego, w „Teatrze pod Blachą” i Sali Koncertowej obok Pijalni, rozbrzmiewają wówczas najsłynniejsze opery kompozytora, m.in. „Halka”, „Straszny Dwór”, „Hrabina”, „Verbum Nobile” oraz jego pieśni, a także utwory każdego roku innych muzyków.

Na festiwalu wystąpiło już kilka tysięcy śpiewaków i muzyków, znane zespoły operowe, orkiestry symfoniczne i kameralne, gwiazdy scen operowych i teatralnych z Polski, Czech, Danii, Japonii, Kanady, Kuby, Litwy, Meksyku, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Słowacji, Turcji, Ukrainy, USA, Włoch.

Każdego roku wydarzeniu towarzyszą inne atrakcje. Jedną z nich był koncert „Przeboje Stanisława Moniuszki”, którego wykonawcami byli m.in.: Elżbieta Adamek, Danuta Rinn, Irena Santor i Marek Grechuta a także „Polonez Moniuszkowski” czyli przemarsz ulicami miasta artystów festiwalowych w polskich strojach szlacheckich przy muzyce poloneza moniuszkowskiego.

Dodaj opinię

Jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu kulturalnym Kudowy-Zdroju, tradycyjnie planowane na sierpień. Organizowany na kilku scenach od 1962 r. Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki klasycznej i twórczości polskiego kompozytora. Koncertom często towarzyszą dodatkowe atrakcje, jak np. strojna parada w takcie poloneza.

Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski, zobacz gdzie w Kudowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij