Muzeum Dawne Rzemiosła

Kiedyś mieli swoje zakłady i warsztaty właściwie w każdym mieście. Dziś, jeśli ich zawody nie trafiły już całkiem do lamusa, to wykonywane przez współczesnych rzemieślników czynności mają niewiele wspólnego z tym, co nie tylko przed wiekami, ale nawet kilkadziesiąt lat temu, robili ich poprzednicy. Cóż, uroki postępu technologicznego.

Muzeum historyczne “Dawne Rzemiosła” zabiera swoich gości na małą podróż w czasie. Za wehikuł dla wyobraźni służy tu niebywale bogata kolekcja oryginalnych narzędzi i wyrobów rzemieślniczych. Na półkach i ścianach przysklepowej piwnicy tłoczą się dawne maszyny do szycia, buty, stalowe szczypce, podkowy, rzeźnickie tasaki, walizki, portfele, torebki, końskie uprzęże, beczki, koła i osie wozów… Liczba eksponatów zapewne należy do największych spośród podobnych skansenów.

Pełne zrozumienie przez zwiedzających starych, ginących w pomroce dziejów tajników pracy krawców, szewców, kowali, kaletników, rymarzy, bednarzy czy kołodziejów nie byłoby możliwe bez fachowych przewodników. A jak zapewniają gospodarze “Dawnych Rzemiosł”, w muzeum zaangażowani są prawdziwi profesjonaliści, opowiadający skomplikowane nawet rzeczy w sposób niecodzienny i bardzo przystępny.

Dodaj opinię

Może i niezbyt popularne, za to dysponujące wyjątkowo liczną kolekcją muzeum historyczne. Skansen w skondensowanej formie prezentuje produkty wytwarzane przez rzemieślników w ginących współcześnie zawodach i wykorzystywane przez nich do pracy narzędzia. Oglądaniu towarzyszą intrygujące opowiastki profesjonalnie przygotowanych w temacie przewodników.

Muzeum Dawne Rzemiosła adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Dawne Rzemiosła, zobacz gdzie w Kudowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Dawne Rzemiosła.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Dawne Rzemiosła. Redakcja serwisu www.kudowazdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 3-6 zł
    Muzeum Dawne Rzemiosła cena biletu ulgowego: 3-6 zł
  • 5-8 zł
    Muzeum Dawne Rzemiosła cena biletu normalnego: 5-8 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Dawne Rzemiosła opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij