Muzeum Minerałów

Niezwykła ekspozycja, będąca owocem osobistej pasji i pieczołowitego zbierania kolejnych wspaniałych okazów przez ponad 40 lat. Nawet krótka wizyta tutaj dobitnie uświadomi wszystkim zwiedzającym, że złoto i diamenty wcale nie muszą być najpiękniejszymi skarbami jakie skrywa ziemia.

W Muzeum Minerałów w Kudowie-Zdroju umieszczono intrygujące przedmioty z wielu krain na świecie. Do najcenniejszych na wystawie z pewnością należą południowoamerykańska czaszka z górskiego kryształu, jaja dinozaurów z pustyni Gobi, tasmański krokoit, znacznych rozmiarów meteoryt przywieziony z Afryki czy niebywale bogate zbiory minerałów pochodzących z Dalniegorska nad Morzem Japońskim, krymskiego Kerczu oraz kopalni siarki w Machowie.

A poza tym - wielobarwne i najrozmaitsze w kształtach agaty, ametysty, jaspisy, celestyny, kawałki skamieniałego drewna, kamienie szlachetne, kości prehistorycznych zwierząt… Łącznie jakieś 2000 unikalnych eksponatów.

Przy muzeum funkcjonuje również sklep z mineralogicznymi i geologicznymi niezwykłościami jako biżuterią i pamiątkami z Kudowy-Zdroju. Właściciele organizują również pokazy i praktyczne zajęcia z płukania złota - jako element bądź gwóźdź programu w dowolnie wybranej imprezie okolicznościowej.

Dodaj opinię

Prywatna kolekcja, zgromadzona w ciągu ponad 40 lat podróży po całym świecie. Muzeum Minerałów w Kudowie-Zdroju udostępnia zwiedzającym do obejrzenia ok. 2000 eksponatów. Wśród tych niezmierzonych bogactw, wyjątkowej uwagi warte są czaszka z kryształu górskiego, jaja dinozaurów (i inne prehistoryczne skamieliny) oraz kamienie ze wschodnich krańców Rosji.

Muzeum Minerałów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Minerałów, zobacz gdzie w Kudowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Minerałów.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Minerałów. Redakcja serwisu www.kudowazdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5 zł
    Muzeum Minerałów cena biletu normalnego: 5 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Minerałów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij