Riese - Podziemne Miasto Osówka

W okolicach Głuszycy prace nad potężnym, choć nigdy nie dokończonym kompleksem “Riese” były najbardziej zaawansowane. I w związku z tym zwiedzanie tego fragmentu “Olbrzyma” III Rzeszy zajmuje (według planów) najwięcej czasu spośród wszystkich muzealnych placówek. Turyści mogą tutaj obejrzeć 1,5 kilometra tras wiodących przez sztolnie, bunkry i podziemne hale, poznając tajemniczą historię.

Czym było Riese? Najbardziej prawdopodobne są dwie koncepcje: potężną kwaterą Hitlera i najwyższego dowództwa bądź silnie zmilitaryzowanym kompleksem przemysłowo-badawczym, ze wskazaniem na pierwszą z teorii. Prace budowlane, rozpoczęte ok. 1943 lub 1935 roku, pochłonęły wiele niewinnych istnień - więźniów obozu koncentracyjnego Gross Rosen.

W Podziemnym Mieście Osówka przygotowano łącznie cztery warianty zwiedzania. Podstawowy to trasa historyczna, koncentrująca się na rozwiązaniach inżynieryjnych, eksponatach z epoki, fotografiach oraz rekwizytach, wykorzystywanych w traktujących o II Wojnie Światowej produkcjach filmowych. Z myślą o dzieciach i młodzieży powstała trasa edukacyjna, z dodatkiem różnych zadań do wykonania. Z kolei trasa ekstremalna daje możliwość przepłynięcia się łodzią desantową i wymagającej sporej sprawności zabawy w poszukiwaczy ukrytych skarbów. Wszystkie te atrakcje (plus parę kolejnych) łączy trasa “Ekspedycja Riese”, przeznaczona bardziej dla grup zorganizowanych.

Dodaj opinię

Zwiedzanie Podziemnego Miasta Osówki na Trasie Historycznej:

 • bilety normalne - 16 zł
 • bilety ulgowe - 14 zł
 • bilety grupowe (od 25 os.) - 13 zł/os.

Przejście Trasy Ekstremalnej w Podziemnym Mieście Osówce - 22 zł

Zwiedzanie Trasy Edukacyjnej (od 15 os.) - 20 zł/os.

Atrakcje przewidziane w ramach Ekspedycji Riese - 70 zł/os. lub 700 zł za całą grupę mniejszą niż 10 osób

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Część tajemniczego kompleksu, którą hitlerowcy pozostawili na najbardziej zaawansowanym etapie prac. Pod Głuszycą przygotowano dla miłośników historii blisko 1,5 km tras, wypełnionych rozmaitymi atrakcjami. Można skoncentrować się na poznawaniu faktów i domysłów dot. “Riese”, a można też postawić na typowe dla imprez integracyjnych zadania i animacje.

Riese - Podziemne Miasto Osówka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Riese - Podziemne Miasto Osówka, zobacz gdzie w Kudowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Riese - Podziemne Miasto Osówka.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Riese - Podziemne Miasto Osówka. Redakcja serwisu www.kudowazdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 14 zł
  Riese - Podziemne Miasto Osówka cena biletu ulgowego: 14 zł
 • 16-22 zł
  Riese - Podziemne Miasto Osówka cena biletu normalnego: 16-22 zł
 • Grupowy 13-70 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Riese - Podziemne Miasto Osówka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij