Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

Jak na chrześcijańskie standardy bardzo młoda, gdyż założona ledwie w 1972 roku wspólnota. Jej początki można wywodzić jednak od 1898 r., kiedy to do Kudowy przybyły elżbietanki i w 1908 r. wybudowały jedyną w owym czasie stricte katolicką świątynię. Kaplica pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa była pierwszą siedzibą nowo założonej parafii.

Dość szybko skromny przybytek w tej części uzdrowiska okazał się za mały na potrzeby miejscowych i przyjezdnych wiernych. Duchowni wymyślili 3 sposoby na rozwiązanie problemu:

  • powiększyć kaplicę,
  • dawny magistrat przy ul. Zdrojowej przerobić na dom boży,
  • zbudować nowy kościół.

Na początku lat ‘90 zrealizowano wszystkie te koncepcje. I tak też powstał nowoczesny, oryginalny w formie gmach, ukończony w 1996 roku. Naturalnie przeważająca część środków na ukończenie budowy pochodziła z datków wiernych - w tym ze zbiórek przeprowadzanych w Niemczech.

Część nabożeństw i duchowych spotkań organizuje się na świeżym powietrzu - na “Placu Odważnej Nadziei”, ozdobionym kilkoma pięknymi rzeźbami. Wśród kilku ogrodowych figur wyróżnia się tu zwłaszcza grupa ukrzyżowania, wykonana prawdopodobnie w połowie XIX stulecia.

Od 2003 r. nad parafią pw. Miłosierdzia Bożego czuwają misjonarze klaretynów.

Dodaj opinię

Erygowana dopiero w 1972 r., jednak historycznymi korzeniami sięgająca przełomu XIX i XX w. wspólnota. Obecnie dysponuje dwiema kaplicami (w tym wybudowaną w 1908 r.) oraz całkiem nowym, gdyż ukończonym w 1996 r. oryginalnym i nowoczesnym kościołem. Obok świątyni wydzielono “Plac Odważnej Nadziei”, z paroma pięknymi rzeźbami, w tym kunsztowną grupą ukrzyżowania.

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Parafia pw. Miłosierdzia Bożego, zobacz gdzie w Kudowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Parafia pw. Miłosierdzia Bożego.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Parafia pw. Miłosierdzia Bożego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij