Schronisko PTTK Pasterka

Turystyczna baza wypadowa, położona nieopodal zbiegu trzech różnych szlaków turystycznych za północnymi stokami Szczelińca Wielkiego. Jak twierdzą gospodarze, “Pasterka znajduje się na końcu świata” - mimo tego dotarcie tutaj własnym samochodem, nawet zimą, nie będzie specjalnie trudne ani dla kierowcy, ani dla osobowego auta.

Pasterka zagwarantuje łóżko i dach nad głową przynajmniej 47 turystom. Oczywiście w przypadku braku wolnych miejsc i niesprzyjających warunków na zewnątrz, można rozłożyć się na podłodze. Łazienki zapewniają stały dostęp do ciepłej wody. Nie mogło też zabraknąć jadłodajni z typowo domowymi daniami.

Dodatkowo, można skorzystać z małej sauny i wielkiej, drewnianej bali kąpielowej - obie ustawione są na zewnątrz. W schronisku funkcjonuje również wypożyczalnia rakietek śnieżnych i sprzętu do biegania na nartach. Oferta obejmuje również zorganizowane, nawet wielodniowe wycieczki, np. połączone z ekologicznymi zajęciami edukacyjnymi czy różnorodnymi animacjami dla uczestników.

Cokolwiek nietypową atrakcją jest tu własny, unikalny escape room urządzony w piwnicach. Jakby tego było mało, “Pasterka” regularnie zaangażowana jest w organizację sportowych i kulturalnych imprez.

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/schronisko.pasterka

Dodaj opinię

Ośrodek położony “na końcu świata”, niedaleko zbiegu trzech szlaków u północnych podnóży Szczelińca Wielkiego. Schronisko dysponuje m.in. 47 łóżkami, własnym bufetem specjalizującym się daniach domowych i łazienkami z ciepłą wodą. Kompleksowo wyposażona “Pasterka” posiada także wielką balię, saunę, wypożyczalnię sprzętu do zimowych wędrówek czy też escape room

Schronisko PTTK Pasterka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Schronisko PTTK Pasterka, zobacz gdzie w Kudowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Schronisko PTTK Pasterka.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Schronisko PTTK Pasterka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij