Teatr Zdrojowy

Prawdopodobnie najważniejsza scena w Kudowie-Zdroju, która gości najistotniejsze wydarzenia kulturalne w mieście, nie mieści się wcale w dedykowanym sztuce budynkowi. Deski Teatru Zdrojowego stanowią integralną część współczesnego sanatorium „Polonia”.

Budowla z charakterystyczną spiczastą wieżyczką nie powstała od razu z myślą o kuracjuszach. Wybudowano ją w 1906 roku, jako Hotel Książęcy Dwór (niem. Fürsten Hof). Sala koncertowo-widowiskowa była ważnym dodatkiem do 125 luksusowych pokoi i tzw. łazienek mineralnych. W monumentalnym obiekcie gościł choćby Winston Churchill.

Piękny, pięciokondygnacyjny hotel z parkiem i fontanną stał się ważną inspiracją artystyczną. Jan Koplowitz napisał książkę „Bohemia mój los”. Na jej podstawie w 1983 r. nakręcono serial „Hotel Polanów i jego goście". Reżyserem trzyodcinkowej NRD-owskiej produkcji był Horst Seemann.

Bez wątpienia największym wydarzeniem w kudowskim Teatrze Zdrojowym jest coroczny Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski. Wyremontowana sala teatralna gości również Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Andrzeja Hiolskiego.

Dodaj opinię

Jedna z najważniejszych scen w kurorcie. Teatr Zdrojowy, co jest raczej rzadkością, nie mieści się w osobnym budynku, lecz działa w sali koncertowo-teatralnej jednego z sanatoriów - pierwotnie luksusowym hotelu “Książęcy Dwór”. “Fürsten Hof” otworzył swoje progi w 1906 r., miał 125 pokoi i specjalne łazienki mineralne. Wypoczywał tu m.in. sam Winston Churchill.

Uwiecznić na wideo Teatr Zdrojowy umie świetnie firma KM Studio filmowanie wesel Wrocław

Teatr Zdrojowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Teatr Zdrojowy, zobacz gdzie w Kudowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Teatr Zdrojowy.
  • Telefon
    Zadzwoń i dowiedz się więcej o Teatr Zdrojowy - telefon: +48748680400
  • Ulica
    Stanisława Moniuszki 2
    Teatr Zdrojowy mieści się przy ulicy Stanisława Moniuszki 2 w Kudowie-Zdroju
  • 57-531 Kudowa-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Teatr Zdrojowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij