Turystyka Rowerowa

Z Kudowy Zdroju na rower po prostu trzeba się wybrać. W okolicach miasta, przez teren Parku Narodowego Gór Stołowych i w jego najbliższym sąsiedztwie przebiega wiele bardzo dobrze oznakowanych szlaków rowerowych, połączonych oznakowanymi na żółto ścieżkami.

Jeden ze szlaków nazywa się „Ściany” i wiedzie zarówno przez Polskę (19 km), jak i Czechy. Na terenie Polski prowadzi z przejścia granicznego Bożanov/Radków przez Radków, Karłów do przejścia granicznego Ostra Góra/Machovská Lhota.

Przez oba graniczne kraje wiedzie też Trasa im. Tomáša Garriguea Masaryka, pierwszego prezydenta niepodległej Czechosłowacji. Przez Polskę (18 km) wiedzie ona z przejścia granicznego Żdárky/Pstrążna, przez Pstrążną, Rozdroże pod Lelkową, Jakubowice, Kudowę Zdrój, Czermną, Słone, przejście Kudowa Słone/Náchod.

Trasa Szczeliniec (24 km) biegnie z Karłowa przez Pasterkę, Drogę nad Urwiskiem, Skalne Grzyby, Batorów do Karłowa.

Bardziej wytrwali rowerzyści mogą porwać się na pokonanie Międzynarodowej Trasy Rowerowej „Góry Stołowe”. Mierzy ona sobie 125 km i z Polanicy Zdroju wiedzie przez Szczytną, Duszniki Zdrój, Lewin Kłodzki, Kudowę Zdrój, Mieroszów, Radków, Wambierzyce oraz liczne zakątki Czech.

Rowery można wypożyczyć w mieście pod adresami (ul. Moniuszki 2, ul. Słowackiego 10, Leśna 30).

Dodaj opinię
Turystyka Rowerowa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Turystyka Rowerowa, zobacz gdzie w Kudowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Turystyka Rowerowa.
  • 57-350 Kudowa Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Turystyka Rowerowa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij