Źródełko Maryi

Kudowskie wody są lecznicze z różnych powodów. Woda ze Źródełka Maryi znajdującego się na południe od miasta, przy niebieskim szlaku turystycznym przez Zieloną Dolinę ma właściwości lecznicze, bo jak mawiają, źródełkiem opiekuje się sama Matka Boska Bolesna.

Gminna wieść niesie, że w 1830 r., tutejszy leśniczy Ignacy Siegiel znalazł pod jednym z rosnących tu drzew obraz przedstawiający Matkę Boską Bolesną. Powiesił go na drzewie i przejęty odkryciem często odwiedzał, by się pomodlić. Któregoś razu dojrzał tryskające w tym miejscu źródełko. Gdy w 1832 r. wybuchła w pobliskim Słonem epidemia cholery, ludzie przyszli tu błagać o ratunek. Ich modły zostały wysłuchane, zaraza wkrótce ustąpiła.

Coraz częściej słyszano też o przypadkach cudownych uzdrowień do jakich dochodziło u źródełka, zwłaszcza w chorobach oczu.

Drzewa w pobliżu zapełniły się świętymi obrazkami wieszanymi przez wdzięcznych Matce Boskiej ludzi. Wkrótce zbudowano drewnianą kapliczkę, w której je wszystkie umieszczono. W 1887 r. na jej miejscu stanęła kapliczka murowana, poświęcona przez proboszcza z Czermnej, ks. Juliusza Becka.

Dwa razy w roku, w Święto Matki Boskiej Bolesnej i Święto Trójcy Przenajświętszej odprawiana jest tutaj msza święta, zaś przez cały rok nawiedzają to miejsce pielgrzymi i przemierzający Góry Stołowe wędrowcy.

Dodaj opinię

Dodatek do leczniczych właściwości wód mineralnych wykorzystywanych w kudowskim uzdrowisku. Wstawiennictwo Maryi w tym zakątku zawdzięczamy leśniczemu Ignacemu Sigielowi, który w 1830 r. powiesił tutaj odnaleziony obraz Matki Boskiej Bolesnej. Niedługo potem spod ziemi wytrysnęło źródełko, o jakoby cudownie uzdrawiających mocach. Kapliczkę postawiono w 1887 r.

Źródełko Maryi adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Źródełko Maryi, zobacz gdzie w Kudowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Źródełko Maryi.
  • Ulica
    Brzozowie
    Źródełko Maryi mieści się przy ulicy Brzozowie w Kudowie-Zdroju
  • 57-350 Kudowa-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Źródełko Maryi opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij