Duszniki Zdrój

Tym samym pociągiem, który zmierza w stronę Lewina Kłodzkiego można dostać się do Dusznik Zdroju oddalonych od Polanicy Zdroju 11 km na zachód. Jakby wbrew nazwie miejscowości, przebywający tu kuracjusze, w oparciu o kuracje występującymi tu szczawami ziemnożelazistymi, leczeni są z chorób górnych dróg oddechowych, jak i układu krążenia, układu pokarmowego, niektórych schorzeń kobiecych.

Miejscowość podobnie jak Lewin Kłodzki oczarowuje swych gości zabytkowym rynkiem, ale także Parkiem Zdrojowym i takimi zabytkami jak barokowy, wybudowany w 1605 r. młyn papierniczy, w jakim mieści się jedyne w Polsce Muzeum Papiernictwa, XVI-wieczny kościół św. Piotra i Pawła czy kaplica z XVII stulecia na Górze Kaplicznej (555) wznoszącej się w południowo-wschodniej części miasta.

W sierpniu ściągają do uzdrowiska melomani na Międzynarodowy Festiwal Chopinowski zorganizowany tu pierwszy raz w 1946 r., w 120 rocznicę koncertów wielkiego pianisty i kompozytora w Dusznikach Zdroju.

Dodaj opinię
Duszniki Zdrój adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Duszniki Zdrój, zobacz gdzie w Kudowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Duszniki Zdrój.
  • 57-340 Duszniki Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Duszniki Zdrój opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij