Kłodzko

Na wschód od Polanicy Zdroju, już nie u podnóża Gór Stołowych, lecz na środku Kotliny Kłodzkiej leży miasto powiatowe Kłodzko, oddalone zaledwie 12 km od uzdrowiska. Za jego największą

atrakcję uważana jest Twierdza Kłodzko (Fort Główny), która została wzniesiona w drugiej połowie XVIII w. na wzgórzu, na lewym brzegu przepływającej przez miasto Nysy Kłodzkiej.

Podziemna Trasa Tysiąclecia Państwa Polskiego - turystyczny szlak, przebiegający przez kłodzkie podziemia, budowane przez mieszkańców miasta już w XVI w., stanowi kolejną, trzeba przyznać, że nader oryginalną atrakcję turystyczną miejscowości.

Z podziemi warto wyjść też pod dach nieba, bo pod nim, obok twierdzy podziw budzą takie zabytki jak kościół Wniebowzięcia NMP, budowany od 1344 do 1555 r., kościół Matki Bożej Różańcowej i klasztor franciszkanów, pochodzące z XVI-XVIII w., rynek z neorenesansowym, XIX-wiecznym ratuszem czy przerzucony nad Młynówką most gotycki św. Jana, łączący Wyspę Piasek z historycznym centrum miasta.

Dodaj opinię
Kłodzko adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kłodzko, zobacz gdzie w Kudowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kłodzko.
  • 57-300 Kłodzko
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kłodzko opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Tagi
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij