Radków

Do Radkowa oddalonego od Kudowy Zdroju 22 km na północny-wschód warto wybrać się z kilku powodów.

Miasteczko posiada bardzo ładny rynek z renesansowym ratuszem wybudowanym w 1545 r., dwie świątynie - św. Doroty zbudowaną w latach 1570-88 w stylu barokowym i św. Andrzeja Boboli wzniesioną w latach 1905-09 w stylu neobarokowo-secesyjnym, młyn wodny, murowany o konstrukcji drewnianej, wystawiony na przełomie XIX i XX w. a także fragmenty dawnych murów obronnych z XV stulecia.

Niektórzy jednak, zwłaszcza latem przyjeżdżają do Radkowa przede wszystkim nad Zalew Radkowski, gdzie znajduje się kąpielisko, i gdzie korzystając ze znajdujących się nad wodą wypożyczalni sprzętu wodnego, można popływać kajakiem i rowerem wodnym.

Radków stanowi ponadto znakomity punkt wypadowy na wycieczki na Szczeliniec Wielki, Radkowskie Skały, Błędne Skały czy Skalne Grzyby.

Dodaj opinię
Radków adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Radków, zobacz gdzie w Kudowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Radków.
  • 57-420 Radków
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Radków opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Tagi
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij