Kudowa-Zdrój - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Kudowy-Zdroju

Położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, Kudowa-Zdrój uznawana jest za miasto uzdrowiskowe. Dojazd tutaj odbywa się drogą krajową nr 8, która prowadzi od granicy z Czechami przez 5 województw: dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie oraz podlaskie i jest najdłuższą drogą krajową w Polsce. Od strony północno-wschodniej do Kudowy-Zdroju dociera także droga wojewódzka nr 387 prowadząca do miejscowości Ścinawka Górna.

Na stacji kolejowej Kudowa-Zdrój zatrzymują się pociągi Kolei Dolnośląskich jadące m.in. do Kłodzka, Nowej Rudy i Wałbrzycha. Skąd można dojechać do większych miast w całej Polsce. Dworzec PKP w Kudowie-Zdroju znajduje się niedaleko ul. Głównej i drogi krajowej nr 8 – w południowej części miasta. Dostępne połączenia można sprawdzić za pomocą wyszukiwarki GoEuro, która oprócz godzin odjazdów pociągów i autobusów podaje także m.in. cenę biletu oraz przewidywany czas podróży. Aby dojechać do Kudowy-Zdroju z Warszawy, trzeba pokonać 481 km, z Poznania – 284 km, z Wrocławia – 136 km, ze Szczecina – 428 km, z Gdańska – 682 km, z Krakowa – 324 km, natomiast z Białegostoku – 668 km.

W Kudowie-Zdroju kursują także autobusy PKS oraz przewoźnicy prywatni. Przystanki autobusowe znajdują się m.in. przy ul. Głównej obok dworca PKP i przy ul. 1 Maja w północnej części miasta. Busy kursują m.in. do Kłodzka, Zakopanego, Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Poznania oraz Ustki. Przewozami zajmują się m.in. PKS Kłodzko, PKS „Polonus” w Warszawie, PKS Sieradz, PKS Oława, PKS Poznań oraz PKS Bytów. Z Kudowy-Zdroju odjeżdżają także busy do miejscowości położonych na terenie Czech, m.in. Nachod i Hronow. Przy ul. Kombatantów na północ od centrum miasta znajduje się postój taksówek.


rozwiń
Kudowa-Zdrój - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij