Ul. Tadeusza Kościuszki w Kudowie-Zdroju

noclegi, atrakcje, firmy

Noclegi 0

Obiekty noclegowe ul. Tadeusza Kościuszki, Kudowa-Zdrój

Ulica Tadeusza Kościuszki to jedna z 61 ulic w Kudowie-Zdroju.

Atrakcje 4

Atrakcje znajdujce się przy ul. Tadeusza Kościuszki w Kudowie-Zdroju
Ruchoma Szopka
ul. Tadeusza Kościuszki 101
tel.: +48748663717

Dzieło życia Frantiska Stepana, rzeźbiarza-samouka, który przez ponad 20 lat żmudnej pracy stworzył 250 figurek. Wszystkie z drewna lipowego, wszystkie wystrugane scyzorykiem. Poza narodzinami Jezusa, pokazują też scenki rodzajowe z życia Kudowy na przełomie XIX i XX wieku. W 1927 r., 3 lata po ukończeniu prac, ruchoma szopka doczekała się napędu elektrycznego.

Wystawy
Dolina Sportów Zimowych
ul. Tadeusza Kościuszki 83
tel.: +480748661336
Stoki i wyciągi
Pomnik Trzech Kultur
ul. Tadeusza Kościuszki

Współczesna, wystawiona w 1999 roku rzeźba. Pomnik, w formie trzech filarów podtrzymujących tęczowy łuk, symbolizuje niepoliczalny wkład Polaków, Niemców i Czechów w kulturowy i materialny rozwój Kotliny Kłodzkiej. Najlepszym symbolem historycznego wiatru zmian są właśnie burzliwe dzieje Czermnej - wymienianej w oficjalnych dokumentach już w 1354 r.

Pomniki i rzeźby
Pomnik Anny Świdnickiej
ul. Tadeusza Kościuszki

Nietypowa pamiątka po uroczystościach 650-lecia Kudowy-Zdroju, przypominająca o jednej z najważniejszych postaci związanych z regionem. W końcu królowa Czech i rzymska cesarzowa to nie byle kto. Annę, prawnuczkę Władysława Łokietka i księżniczkę jaworsko-świdnicką, w 1353 r. wydano za Karola IV Luksemburskiego. Na pomniku jej postać wkomponowano w zamkowe mury.

Pomniki i rzeźby

Firmy 0

Swoją siedzibę / oddział przy ul. Tadeusza Kościuszki mają:
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij